Amical: Sportul Câmpina - HM Junior Câmpina

Pe Stadionul “Rafinăria Steaua Română” s-au întâlnit Sportul Câmpina și echipa de U19 a HM Junior, pentru un nou meci de pregătire a returului de sezon. A fost un test binevenit pentru echipa lui Daniel Hagianu care a disputat primul meci pe un teren cu iarbă naturală după 3 luni de antrenamente și amicale doar pe sintetic.

Cele două echipe au disputat un meci plăcut spectatorilor, cu un ritm rapid de joc și multe ocazii de ambele părți. Prima repriză a fost mai echilibrată, însă, pe măsură ce se scurgea timpul, jucătorii mai tineri de la HM au început să controleze fizic jocul, moment din care balanța a înclinat în favoarea elevilor lui Daniel Hagianu. Sportul Câmpina a scăpat în primele 45 de minute fără gol primit, însă în repriza a doua, toate cele 3 goluri ale partidei, au fost marcate în poarta lor. HM Junior Câmpina s-a impus cu 3-0, demonstrând din nou că tinerii jucători câmpineni ar face față fără probleme în ligile de seniori.

În acest weekend s-au mai disputat alte două amicale ce au vizat echipele din Câmpina:

CS Câmpina - ACS DP Cornu 4-3

Viitorul Cosminele - FC Muscelul Câmpina 5-2