Superliga B1 seria Nord: CS Cornu II - Sportul Câmpina

În deplasarea de la Cornu, câmpinenii au evoluat foarte bine, reușind să obțină toate cele 3 puncte puse în joc. Scorul a fost deschis de Negreanu, care a trimis mingea cu capul în plasa porții, după o centrare foarte bună a lui Cafadaru. Același Cafadaru a dus scorul la 2-0 pentru câmpineni. Cei de la CS Cornu II au redus din diferență din penalty la ultima fază a primei reprize, din penalty.

În repriza a doua cei de la Sportul Câmpina au încercat să își păstreze avantajul de pe tabelă mizând pe jocul defensiv. Gazdele au ratat din toate pozițiile, nereușind să obțină egalarea, în schimb G.Radu a profitat de una din puținele ocazii avute, stabilind scorul final, 3-1 pentru Sportul Câmpina.